Kurumsal

İş temponuz yoğun... Veya sıklıkla uzun seyahatlere mi çıkıyorsunuz...
Anne-babanızı evde yalnız bırakmak istemiyor, onların özenle bakılacağı bir yer düşlüyorsunuz...
Belki de huzurevi gibi hizmet veren bir otele yerleştirerek gözünüzün arkada kalmayacağından emin olmak istiyorsunuz... İşte Sonbahar Aşkım tam da böyle bir huzurevi. İkinci baharını yaşamaya hazırlananlar için yeni açıldı.. 
İzmir Çiğli’de yer alan huzur evimizde konuklarımızı kabul etmeye başlamış bulunmaktayız. Huzurevimiz o kadar lüks, o kadar konforlu, öylesine benzersiz bir hizmet veriliyor ki buraya huzurevi demek haksızlık. Ya da belki kelimenin tam anlamıyla ‘5 yıldızlı huzur evi’ demek daha doğru olur. Yataklar çift motorlu kumandalı ve ayarlanabilir özelliklere sahiptir. Tüm odalarda klima, Mini buzdolabı, televizyon, telefon, acil çağrı cihazı, yangın alarm sensörü, ısıtma sistemi, gardırop, makyaj masası ve kitaplık var. Tesiste kuaförlük ve kişisel bakım hizmetleri verilmektedir. Günde 3 ana, 2 ara öğün yemek veriliyor. İsteyene ise oda servisi geliyor. Sonbahar Aşkım’ın restoranı ve kafesi çok şık ve Deniz manzaralı. Tesisin çok güzel ve geniş bir bahçesi, bahçede meyve ağaçları, Kamelyalar, salancaklar piknik alanları bulunmaktadır. Yaşlılar için hobi salonları, eğitmenler eşliğinde sürekli ve düzenli spor, el beceri kursları da unutulmamış. Sonbahar Aşkım bahçesi ve yaşam alanlarıyla huzurlu bir ev ortamını aratmayacak şekilde dizayn edilmiştir. Bahçede meyve ve çiçek yetiştirmek mümkün. Hatta özel günlerde parti düzenlemek isteyen misafirlere, gereken organizasyon yapılıyor. Yaşlılardan biri yatılı misafir istiyorsa, bu da kabul ediliyor. Sonbahar Aşkım’da gün 8.00’de kahvaltıyla başlıyor. 
Diyetisyen, kullanılan ilaçlar ve doktorun önerileri dikkate alınarak kahvaltıda uygun seçenekler sunuluyor. Ardından fizik aktivitelerine geçiliyor. Bahçede yürüyüş alanları var.  
Her gün için ayrı aktivite düşünülmüş: Konserler, tekne gezileri, açık hava sinema günleri ve daha nice etkinlikler. Hemşire eşliğinde şehir ringleri de cabası. Belli saatlerde, refakatçi eşliğinde şehir merkezine gidilebiliyor. Böylece huzurevinin sakinleri, alışveriş merkezlerinde dolaşıyor, film seyredebiliyor. Ortak alanlarda kamera olması da huzurevini benzerlerinden ayıran bir fark. 
Dileyen, yakınlarının nasıl olduğunu internetten görebiliyor. Mahremiyet dolayısıyla odalara kamera yerleştirilmemiş. Her yatak başucunda, banyo ve ortak kullanım alanlarında acil çağrı butonları bulunmaktadır. Herhangi bir rahatsızlık durumunda bu düğmeye basıp yardım çağırabiliyorlar. 24 saat hizmet veren sağlık personeli ve ambulansı saymaya gerek yok herhalde. Anlaşmalı özel hastanelerde rutin kontroller yapılmaktadır. Kalış için süre kısıtlaması yok. Bir hafta da kalan var, bir ay da. Kimisi, ömür boyu kalmak için Sonbahar Aşkım’ı seçmiş. 
Kurucular Sonbahar Aşkım’ın bir başlangıç olduğunu ve izmir’in her semtinde yeni şubeler açmak için fizibilitelerin yapılmakta olduğu müjdelemektedirler.

www.sonbaharaskimyaslibakimvehuzurevi.com ©